A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Котелевський центр первинної медико-санітарної допомоги"
слоган

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВІ

Дата: 08.11.2023 13:55
Кількість переглядів: 10

З настанням холодів загострюється ситуація з захворюваннями на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. В зоні ризику є діти та особи старше 65років. Гострі вірусні інфекції легко поширюються серед населення як повітряно-крапельним шляхом, так і контактно-побутовим шляхом. Захворювання, як правило, починається з підвищення температури, кашлю, болем в горлі, болями у м’язах, суглобах, головним болем, значно рідше – блюванням, нудотою, болем у животі.

Грип – серйозна проблема, що викликає тяжкі ускладнення, та призводить до летальних випадків в групах населення підвищеного ризику, або при запізнілому зверненні до лікаря, оскільки часто ускладнюється пневмонією (вірусною чи вірусно-бактеріальною). При тяжкому перебігу хвороби швидко розвивається дихальна недостатність, що може призвести до летального наслідку. 

 

 

Сезонний грип передається легко і швидко, поширюється в школах, дитячих садках, на підприємствах та в містах. Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу, потрапляють у повітря, їх вдихає інша людина і зазнає впливу вірусу. Вірус може також поширитися через інфіковані ним руки. Для попередження поширення люди під час кашлю повинні прикривати рота та носа хусткою та регулярно мити руки.Тому при першому підвищенні температури необхідно терміново звертатися до лікаря для поглибленого обстеження, та призначення правильного лікування.
Але захворювання краще попередити, ніж потім його лікувати. Існують неспецифічні та специфічні заходи профілактики грипу та ГРВІ. До неспецифічних заходів профілактики відноситься повноцінне харчування, уникнення місць скупчення людей, виконання заходів респіраторного етикету, регулярне провітрювання приміщень, дотримання маскового режиму.

Специфічна профілактика грипу передбачає проведення вакцинації.

У боротьбі з грипом на сучасному етапі вакцинопрофілактика набуває вирішального значення .

Вакцинації потребує кожна людина, яка турбується про своє здоров’я і здоров’я оточуючих. Ефективність її сягає 90%. Своєчасна вакцинація знижує захворюваність на грип у кілька разів, пом’якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість і запобігає ускладненням, зменшує ризик виникнення і загострення хронічних захворювань.

Оптимальний період проведення вакцинації жовтень – листопад, коли епідемія ще не почалась. Під час спалаху захворювання вакцинація також є ефективною, однак протягом 7–15 днів після вакцинації необхідно проводити неспецифічну медикаментозну профілактику, бо в цей період організм стає найбільш вразливим. Імунітет після щеплення розвивається через 14 днів, тримається протягом 6–12 місяців .

 

 

Щеплення проти грипу з метою індивідуального захисту, за рекомендацією лікаря, може проводитися будь-якій особі з 6-ти місячного віку, за відсутності протипоказань. Але існують категорії осіб, яким за станом здоров’я, професії та інших умов вакцинація показана, в першу чергу, це:

– усі особи, старші 65 річного віку;

– особи, які страждають на хронічні хвороби легень, серцево-судинної системи;

– особи, що страждають порушенням обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет);

– медичні працівники та особи, які працюють у місцях масового перебування людей, робітники сфери обслуговування;

– особи з імунною недостатністю, в тому числі ВІЛ-інфіковані.

Усі бажаючі можуть зробити щеплення, але обов’язково в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання, після обов’язкового медичного огляду.

Вакцина дозволяє створити імунітет та дає можливість бути готовим до боротьби з грипом!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: А ЯК ВИ СТАВИТЕСЯ ДО МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень