ПРОДОВЖИМО РОЗМОВУ ПРО ДІАБЕТ
ЯКІ Є УСКЛАДНЕННЯ ДІАБЕТУ?
Якщо лікування діабету здійснюють неналежним чином, аномально високий рівень глюкози в крові може становити загрозу для життя, якщо він спричиняє такі стани, як діабетичний кетоацидоз або гіперосмолярна гіперглікемічна кома. Аномально низький рівень глюкози в крові може виникнути, коли люди з діабетом приймають інсулін або пероральні гіпоглікемічні засоби, що може призвести до судом або втрати свідомості. Це може статися після пропуску прийому їжі або після фізичного навантаження, а також за надто високого дозування протидіабетичних препаратів.
Згодом діабет може призвести до ускладнень у багатьох органах і підвищити ризик передчасної смерті. Можливі ускладнення - це інфаркт, інсульт, ниркова недостатність, ампутація ніг, втрату зору та пошкодження нервів. У дорослих з діабетом захворюваність на ССЗ у два-три рази вища, ніж у дорослих без діабету. Здебільшого термінальна стадія ниркової хвороби зумовлена діабетом, гіпертензією або їхнім поєднанням. Діабет також підвищує ризик ампутації нижніх кінцівок через інфіковані, незагоєні виразки стопи.
Розчинний інсулін при підшкірному введенні діє через 30-60 хвилин, а тривалість дії складає до восьми годин. Розчинний інсулін, який вводять внутрішньовенно, призначений лише для термінового лікування та має дуже короткий період напіврозпаду - лише близько п’яти хвилин, а його дія зникає протягом 30 хвилин. При підшкірному введенні інсуліни проміжної дії починають діяти протягом 1 -2 годин і зберігають свою дію протягом 16-24 годин. Їх можна використовувати один раз або двічі на день. Інсуліни тривалої дії починають діяти приблизно через чотири години після підшкірної ін’єкції, а тривалість дії сягає 36 годин.
ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ ДІАБЕТУ?
Виходячи з сучасних знань, діабету 1- го типу неможливо запобігти. Існують ефективні підходи для профілактики діабету 2-го типу, а також щоб запобігти ускладненням і передчасній смерті, які можуть бути результатом усіх типів діабету. Вони передбачають заходи, що охоплюють усе населення, які захищають здоров'я кожної людини, незалежно від того, чи є в неї діабет. На індивідуальному рівні регулярна фізична активність, здорове харчування, відмова від тютюну та зловживання алкоголем, контроль маси тіла, артеріального тиску та рівня ліпідів можуть допомогти в профілактиці діабету та його ускладнень
У нашому закладі в період з 16.06.2022 року по 22.06.2022 року медичними працівниками проведено 59 вимірювань рівня глюкози крові, нових випадків цукрового діабету не виявлено.