Всесвітній день хворого!
З 1993 року 11 лютого відзначається Всесвітній день хворого (англ. World Day of the Sick), мета якого привернути увагу громадськості до проблем хворих людей в усьому світі. Його ініціатором був Папа Римський Іоан Павло Другий. В цей день у місті Лурд (Франція) відбулося явлення Божої матері. Матір Божа Лурдська стала символом порятунку хворих людей, тому що, за переказами, у своє друге явлення, декілька століть тому, зцілила багато хворих міста Лурд.
На жаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу. Особливо в сучасному світі, де екологія гранично забруднена, а якісні натуральні продукти в магазині просто не знайти. Тому до цих пір Всесвітній день хворого не зжив себе, а залишається актуальним. Більшість країн світу проводять різноманітні акції, акти благодійності, заходи, присвячені профілактиці і лікування хвороб, зміцнення здоров’я і підтримки здорового способу життя.
Всесвітній день хворого це не тільки привід замислитись про дбайливе відношення до свого здоров’я, але й нагадати усім про те, що байдужості і відсутності гуманності немає місця в цьому світі. І дуже важливо не тільки докладати спільні зусилля, щоб поліпшити ситуацію у всьому світі, але і приймати належні заходи щодо себе. Якщо кожна людина буде стежити за тим, що він робить, їсть, п’є, говорить, допомагатиме страждаючим людям, тоді на нашій планеті день хворого перестане існувати.
ПРИНЦИПИ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ:
1. Розумне ставлення до здоров'я дозволяє людині на довгі роки зберегти бадьорість, високу працездатність, соціальну активність і досягти довголіття.
Тільки з дня на день, підтримуючи і зміцнюючи своє здоров'я, відмовляючись від спокус, людина може зберегти до глибокої старості відчуття щастя і високу працездатність.
2. Менше навантажень (психічні, інтелектуальні, фізичні), як правило, не сприяють зростанню резервів організму, а більш значні можуть призвести до перевтоми .
3. Раціональне чергування навантаження і відпочинку.Як зазначав відомий фізіолог "люди втомлюються не тому, що працюють багато, а тому, що працюють неправильно".
4. Вести активний спосіб життя.
Ну, і любіть це життя: небо над головою, сонце, що заглядає в ваше вікно, квіти біля будинку, навколишніх людей. Негативні почуття вбивають – це доведено вченими.
Чого, у першу чергу ми бажаємо своїм близьким, рідним, знайомим чи просто перехожим? Звичайно ж, здоров’я, адже це найдорожче в нашому житті, і чого не купиш ні за які гроші. Тому будьте людьми, проявляючи по відношенню до стражденних хоч краплю уваги, поваги і співчуття. Природа задумала нас саме такими: чуйними, милосердними, одним словом – людяними.
Бажаємо всім бути завжди здоровими!