Інформація щодо видачі гуманітарної та благодійної допомоги населенню

Дата: 14.04.2023 12:33

Інформація щодо видачі гуманітарної

та благодійної допомоги населенню

В умовах воєнного стану можливі ситуації з обмеженим доступом до лікарських засобів (рецептурних та безрецептурних). Особливо актуальне це питання для людей з інвалідністю, з хронічними захворюваннями, що потребують постійного прийому необхідних їм лікарських засобів, зокрема для лікування артеріальної гіпертензії, ендокринної патології (у т.ч. цукрового діабету, захворювань щитовидної залози), хвороб нервової системи та психіки та ін.

З метою стабільного забезпечення пацієнтів лікарськими засобами,  адресного отримання ліків відповідно до потреб (отримують ті, кому вони насправді потрібні) в кожній амбулатоії ЗПСМ та ФАПі нашого закладу працюють пункти видачі лікарських засобів, які надійшли в складі медичної гуманітарної допомоги.

Пацієнти можуть отримати (відповідно до медичних показань):

• препарати для тривалого лікування хронічних захворювань (інсулін, сахарознижуючі засоби, тиреоідна терапія тощо);

• антибактеріальні та протигрибкові препарати в неін’єкційній формі;

• жарознижуючі, протизапальні в неін’єкційних формах;

• гіпотензивні та засоби, які впливають на реологічні властивості крові в неін’єкційних формах;

• сечогінні препарати;

• інше, для амбулаторного застосування.

Щоб отримати лікарські засоби необхідно звернутися до сімейного лікаря, педіатра чи завідувача ФАПом. Медичні працівники після проведення огляду, враховуючи медичні покази, забезпечать пацієнта необхідними (які є в наявності) лікарськими засобами.

Бережіть своє здоров’я, вчасно звертайтеся до медичних працівників.