Комунальне некомерційне підприємство "Котелевський центр первинної медико-санітарної допомоги"
Полтавська обл., смт Котельва, вул. Полтавський Шлях, буд. 283

Медичний огляд першокласника. Що потрібно знати батькам.

Майбутні першокласники, як і всі учні навчальних закладів будуть проходити обов'язковий медичний огляд. Якими будуть особливості його проходження для майбутніх першачків та на що необхідно звернути увагу батькам при проведенні медогляду у дітей пропонуємо дізнатися у нашому матеріалі.

Медичний огляд учнів проводиться з метою виявлення у них захворювань, їх спостереження, подальшого лікування та реабілітації і запобіганню масовим інфекціям у дитячому колективі.
Медичний огляд проводиться у присутності батьків. Для його проведення батькам необхідно звернутися до лікаря загальної практики сімейної медицини, педіатра первинної ланки медицини, з яким підписано декларацію.
Сімейний лікар, відповідно до наказу МОЗ України від 16.08.2010 року № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами), видає направлення на огляд вузькими спеціалістами, куди входять в обов'язковому порядку: окуліст, хірург, стоматолог та інші лікарі за потребою та показниками для конкретної дитини — це може бути психіатр, невролог, тощо.

Аналіз крові на гемоглобін здається в обов'язковому порядку, інші аналізи сімейний лікар може призначити за конкретним випадком, наявністю тих чи інших захворювань.

Сімейний лікар проводить огляд дитини, вписує антропометричні дані, температурні показники та проби Руф’є у довідку форми № 086-1/о — це «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та направляє до спеціалістів після проходження яких цей же сімейний лікар завіряє довідку своєю печаткою та печаткою амбулаторії. 

Для навчального закладу потрібно також принести копію довідки за формою № 063/о про проведені профілактичні щеплення, що відповідає за профілактичні щеплення. Медсестра у навчальному закладі профілактичними щепленнями не займається.

Про медичний огляд дитини насамперед повинні подбати батьки! Не варто недооцінювати важливість профілактичного огляду, адже він дозволяє якщо не уникнути, то хоча б зменшити можливі ризики захворювань у дитини, які можуть загостритися під час навчання.

 

Бажаємо здоров’я Вам та Вашим дітям!