Комунальне Некомерційне Підприємство "Котелевський Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги"
Полтавська обл., смт Котельва, вул. Полтавський Шлях, буд. 283

Результат співпраці з міжнародним проектом

У Котелевському районі Центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує одну селишну в смт Котельва та чотири сільських рад. Це 16 ФАПи та три амбулаторій на території району.

Отримана за сприяння Світового банку апаратура використовується в цих закладах дуже активно, усі обстеження для пацієнтів безкоштовні.

З’явилися прилади добового моніторингу артеріального тиску (ДМАТи). Раніше таке обстеження проводилося тільки на вторинному рівні, з величезними чергами. Тепер воно дуже популярне, прилади не «простоюють» жодного дня. У минулому році сімейні лікарі отримали вакутаймери. Це одноразове пристосування для забору венозної крові на аналіз – на холестерин, функції печінки, нирок. Спектр цих аналізів розширюється. Я обов’язково пропоную обстеження, якщо звертається пацієнт років 40-60 із надмірною вагою, підвищеним артеріальним тиском. Після лікування аналізи можна повторити для контролю. Вони безкоштовні, тож не відмовляється ніхто. Цьогоріч в амбулаторії з’явилися цифрові аналізатори. На них обстеження крові й сечі проводиться щодня. Якщо пацієнт прийшов на прийом зранку, годині о 10-й аналіз уже готовий і цього ж дня є результат.

Навантаження зросло, вводимо в комп’ютер електронні амбулаторні карти - кожне відвідування пацієнта, призначене лікування, результати флюорографії, направлення на консультації чи госпіталізацію.  Адже електронна система охорони здоров’я уже діє

Для Котелевців найвідчутнішими стали зміни на первинному рівні. У всіх АЗПСМ використовуються комплекти ДМАТів, Важко сказати, скільки грошей вдалося зекономити. Крім того проект дозволив стандартувати лікувальний процес. Всі амбулаторії та ФАПи отримали однакове обладнання, а пацієнти – кращу доступність до медичних технологій.